Autor Wątek: Dajary of Smiler, czyli Imperium Dobra  (Przeczytany 131224 razy)

• Ghostface

• Gość
Odp: Dajary of Smiler, czyli Imperium Dobra
« Odpowiedź #435 dnia: Lipiec 19, 2016, 13:17:57 »
+1
A lokal jest zajebisty: Whisky & Cigars, na Piotrkowskiej, łódzki klub powinien się spotykać tam i tylko tam :D

• Zaawansowany
  • Reputacja: +356
  • Miejsce pobytu:
  • Udział w zlotach ŻW:
    2016 (VII) Łódź2016 (VI) Sopot2015 (V) Wrocław2014 (IV) Poznań
« Odpowiedź #436 dnia: Lipiec 19, 2016, 20:22:04 »
+1
A ja mam wrażenie, że te wszystkie zmiany to takie latanie w kółko :P

Jak forum przestawało hulać to zostały zrobione nowe kategorie, zmiany graficzne itp. - nic się nie zmieniło.
Potem została otwarta rejestracja - nic się nie zmieniło.
Potem (chyba potem) była znowu zmiana kategorii, postawienie na dzienniki, powrót do wcześniejszego układu forum itp. - nic się nie zmieniło.
Potem forum miało przestać być tożsame z IOI, coś tam było pozmieniane w rangach no i "zajebisty" pomysł podatku ( :D ) - nic się nie zmieniło.
Potem zniknęła strona główna, żeby adres zyjwiecej.pl przekierowywał od razu na forum - nic się nie zmieniło.

Teraz pomysłem jest znowu powrót do dzienników, powrót do zamkniętego forum i ja jak najbardziej się zgadzam, bo większość z Was znam z reala i wolałbym, żeby miejsce wymiany naszych myśli nie było do czytania dla osób postronnych. I tylko tyle. Dawno już przestałem wierzyć w te plany, że to forum będzie najlepszym forum o rozwoju w Polsce, a to, że się nie rozwija to dobrze, bo wtedy by się popsuło, i że trzeba powoli i że wszystko idzie w dobrym kierunku i że aktywność jest mała, bo są wakacje itp.
"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga. Pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie."

• Administrator
  • Elitarny
  • Łam zasady, albo zasady złamią ciebie.
  • Reputacja: +552
  • Miejsce pobytu: Łódź
    • ImperiumDobra.pl
  • Udział w zlotach ŻW:
    2017 (VIII) Kraków2016 (VII) Łódź2016 (VI) Sopot2015 (V) Wrocław2014 (IV) Poznań2013 (III) Kraków2011 (I) Wrocław
« Odpowiedź #437 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:14:32 »
0
Marku - nie ukrywam, że trzeba będzie się tam kiedyś koniecznie wybrać. Ja oczywiście jestem jak najbardziej "za" :)!

PC - zgadzam się. Też już się pożegnałem z tą koncepcją. Podejrzewam również, kuriozalnie, że jak damy sobie spokój z parciem na cel, to go osiągniemy. My powinniśmy być SPOŁECZNOŚCIĄ, być wzorem, a ludzie tu się powinni sami chcieć rozwijać. Nie ma sensu być dla kogoś nauczycielem. Jak pociśniesz sam, rezultaty przyjdą i tyle. W ten sposób przestajemy być dla kogoś jakąś niańką, a stajemy się środowiskiem i to jest dobre! Ludzie zaczną tym nasiąkać i faktycznie żyć. Jestem za powrotem do korzeni.

CIĄGLE MI MAŁO! Chcę usłyszeć głos reszty... za chwilę zresztą wyłączam rejestrację na forum...

• Elitarny
  • Reputacja: +612
  • Miejsce pobytu:
  • Udział w zlotach ŻW:
    2017 (VIII) Kraków2016 (VII) Łódź2016 (VI) Sopot2015 (V) Wrocław2014 (IV) Poznań
« Odpowiedź #438 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:28:19 »
+1
Dzisiaj wpadł mi temat do głowy, żeby się trochę obnażyć przed wami ze swoimi marzeniami, bo uważam, że za mało o tym wszystkim tutaj rozmawiamy, a przez to nie do końca wiemy dokąd zmierzamy z IOI i ŻW w ogóle. Miałem rzucić pisanie w pizdu, ale III mnie zmotywował jednym hasłem z konwersacji na fb: "ciesze się, że mam kogoś takiego jak Ty w swoim otoczeniu". Osobiście nie wierze, że ja (w sensie ja-ja) mogę na kogoś tak działać, ale z drugiej strony ja o III mam dokładnie takie samo zdanie. Po co ten wpis? Po to, żeby obgadać pewne sprawy (które - moim zdaniem [stwierdzam to po czasie] - powinny być obgadane w Sopocie, ale pomimo nacisków III, olaliśmy temat... przepraszam pan Marcin  ).

To się postukaliśmy kutaskami.

Zamknąć.

• Low

• Gość
« Odpowiedź #439 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:50:41 »
+1
Powiem coś kontrowersyjnego, może, ale tak mi ostatnio przyszło do głowy, żeby zrobić krok wstecz. Czyli..wrócić do mniejszego grona, zamkniętego, tajnego forum dla wybranych.

zwróć uwagę na datę.

20 styczeń

7 miesięcy temu
kuwa jego mać!

Ekhm..  :roll:

Tu chodzi o to, że albo forum powinno być całkowicie otwarte (czyli żadnych podfor "dostępnych tylko dla elity", bo to wprowadza dystans, o którym napisała min. czarownica) lub całkowicie zamknięte (czyli tak, jak np. pierwsze forum Bractwa, gdzie tylko IOI wiedziało o jego istnieniu i to było zajebiste, bo każdy czuł się jednocześnie równy i wyjątkowy).

19 czerwca 2014
Dokładnie miesiąc i 2 lata temu

Plus to:
"Nasze problemy" to podforum bardzo dobrze znane ludziom, którzy pisali na Sztuce Uwodzenia do 2011 roku (czyli wtedy, gdy Krzysztof Król je sprzedał czy coś i cała społeczność poszła się jebać). Aktywność w nim była rewelacyjna, a zasada była prosta - jak masz jakiś problem (głównie to były jakieś sytuacje z kobietami), to zakładasz wątek w tym dziale i czekasz na liczne odpowiedzi z rozwiązaniami.
Niby proste, ale cholernie skutecznie.
I też się dziwię, czemu nie dostrzegliśmy sukcesu "Naszych problemów" na SU i tego u nas nie ma! (No dobra, może i jest, ale na różnych podforach i gdzieś pochowane - po co to ograniczenia na jedną sferę życia?)
Jak dla mnie powinniśmy postawić na minimalizm. W moim odczuciu tych wszystkich for, podfor, podpodfor i podpodpodfor jest za dużo - i to właśnie odstrasza nowych użytkowników.
Dobrze byłoby zastanowić się, co jest tutaj naprawdę potrzebne i ograniczyć się tylko do tego. W moim odczuciu takimi forami byłyby np. dzienniki, wyzwania, nasze problemy, motywacja.
Serio, tylko tyle i nadal byłoby zajebiście. Albo nawet bardziej.

Wpadłem zajrzeć, o czym napisał Smiler, że aż na fejsie o tym zahuczało i przekazuję swoją opinię (nawet, jak ktoś mnie tu nie chce :*) - nadal utrzymuję zdanie sprzed dwóch lat na temat forum. :) Czyli zamknięte forum z 4 kategoriami tematów.

• Zaawansowany
  • Miejsce pobytu:
  • Udział w zlotach ŻW:
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:32:32 »
+1
[...] Podejrzewam również, kuriozalnie, że jak damy sobie spokój z parciem na cel, to go osiągniemy. [...]
[...]Jak pociśniesz sam, rezultaty przyjdą i tyle. W ten sposób przestajemy być dla kogoś jakąś niańką, a stajemy się środowiskiem i to jest dobre! Ludzie zaczną tym nasiąkać i faktycznie żyć.[...]
W to również nie wierzę, ale wierzę, że chociaż będziemy mieli miejsce sami dla siebie gdzie zacznie się coś dziać :P
"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga. Pracuj tak, jakby wszystko zależało od Ciebie."

• Low

• Gość
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:48:42 »
+1
Tak apropo powrotu do korzeni. ;)

Cytat: Regulamin Bractwa IOI
Bractwo powstało dnia 04.04.2011

Równość
Jesteśmy ludźmi, którzy są dojrzali emocjonalnie i właśnie owa dojrzałość jest wyznacznikiem tego kim jesteśmy i kim chcemy być (a nie kryteria ogólnie przyjęte w społeczeństwie jako norma, np. wiek).

Szczerość
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że szczerość wobec siebie i innych może czasami sprawiać ból, ale patrząc na nią z perspektywy czasu, wiemy, że przynosi wspaniałe owoce. Jesteśmy wobec siebie otwarci.

Zaufanie
Zaufanie wobec siebie i innych pozwala nam czuć się komfortowo w swojej grupie. Dzięki świadomości tego, że co jest między nami - między nami zostaje, możemy lepiej realizować się jako ludzie.

Braterstwo
Zachowujemy i rozwijamy naszą indywidualność oraz dbamy o rozwój nas jako grupy. Wspieramy, pomagamy i realizujemy siebie i innych.

Szacunek
Jako osoby dojrzałe emocjonalnie, jesteśmy zaznajomieni z podstawowymi zasadami kultury i poszanowania, których używamy i wymagamy do innych.

Rozsądek
Zachowujemy się tak, aby nasze działania i wypowiedzi były zawsze w pełni przemyślane i zrozumiałe.

Wolność
Dzięki wszystkim powyższym zasadom zyskujemy energię oraz wiarę w siebie jako poszczególni ludzie i grupa, którymi dysponujemy według własnych upodobań. Jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy są w pełni niezależni.

Czytając to przypomniałem sobie, że czułem się wtedy, jakbyśmy byli jakimiś pieprzonymi Illuminati. 8D

• Zaawansowany
  • Miejsce pobytu:
  • Udział w zlotach ŻW:
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:58:37 »
0
Kiedy pierwszy raz usłyszałem o "Bractwie", już sama nazwa wystarczyła mi, żeby tak o Was pomyśleć :D

• Administrator
  • Elitarny
    • ImperiumDobra.pl
  • Udział w zlotach ŻW:
    2017 (VIII) Kraków2016 (VII) Łódź2016 (VI) Sopot2015 (V) Wrocław2014 (IV) Poznań2013 (III) Kraków2011 (I) Wrocław
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 20, 2016, 01:51:47 »
0
Nie mogę zasnąć, to piszę.

PC:
Będzie miejsce dla nas, ale jak ktoś się w przyszłości pojawi, to trafi na fajne forum, a nie na takie dno. Już sam fakt, że jestesmy odcięci od reszty napawa mnie optymizmem i pozwala lepiej pisać ;). Autentycznie widzę, że coś się ruszyło :P

Low:
SKĄD TY KURWA WZIĄŁEŚ TAKIE SKARBY ;D?!?!?!?!?! MAGIA!!!! MASAKRA!!! ZAJEBISTA SPRAWA!!! REGULAMIN IOI! PIERWSZY TAKI! O LOL! PIĘKNE! A pamiętanie tą zasadę, że "jedyne co u nas twarde to kutasy :P"?!

Również się cieszę, że się zaktywizowałeś i że was Admin wreszcie was słucha xD. Aż się zaskoczyłem, że tu jesteś i piszesz :P

• Elitarny
  • Reputacja: +612
  • Miejsce pobytu:
  • Udział w zlotach ŻW:
    2017 (VIII) Kraków2016 (VII) Łódź2016 (VI) Sopot2015 (V) Wrocław2014 (IV) Poznań
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 20, 2016, 07:48:39 »
+1
Oddaj punkty reputacji szmato

• Administrator
  • Elitarny
    • ImperiumDobra.pl
  • Udział w zlotach ŻW:
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 20, 2016, 10:52:18 »
0
Oddaj punkty reputacji szmato
Spoko, nie ma problemu. Zlicz sobie ile ci do tej pory zabrałem w tych podatkach i mi powiedz ILE POWINIENEŚ MIEĆ, a ja ci oddam ;)

PS
Licz się z tym, że to i tak sprawdzę ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 10:58:42 wysłana przez Smiler »

• Administrator
  • Elitarny
    • ImperiumDobra.pl
  • Udział w zlotach ŻW:
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpień 07, 2016, 13:36:56 »
0
FORUM ODŻYŁO
07.08.2016

Nie uważam, że odżyło jakoś tak super-hiper-znacznie, ale już widać pewne przebiśniegi. Wraca stary klimat, ludzie są trochę bardziej otwarci. Ci, którzy wcześniej się nie odzywali, teraz czują trochę większą swobodę. Taki stan rzeczy zawdzięczamy nikomu innemu jak tylko... III :). Ten post to ukłon w stronę Marcina.

Dlaczego III ma w to ogromny wkład? Przede wszystkim dlatego, że kilkoma wiadomościami prywatnymi wybił mi z głowy różne gówna, które tam miałem, a które od kilku lat próbowałem uskutecznić na tym forum... z bardzo małym skutkiem. JASNE - wynieśliśmy z tego wiele lekcji, bo ważne, że próbowaliśmy, ale jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach - powrót do korzeni jest końcem drogi i zarazem jej kolejnym początkiem.

Chciałem z tego forum zrobić coś na zasadzie "firmy", gdzie:
- generowana jest treść, która jest produktem, którym się lansujemy,
- mamy odpowiednią strukturę i ludzi odpowiedzialnych za wszystko,
- mamy narzędzia,
- wszystko się kręci
- itd.
Sam pomysł nie jest zły, a w zasadzie jest świetny. Mankament polega na tym, że to się po prostu nie sprawdziło i tyle.

Próbowałem różnych nagród i kar, ale z marnym skutkiem... i kiedy zamknęliśmy forum, przeprowadziłem w IOI derekrutację. Sugerowałem się tym kto nas odwiedzał i jaki kto miał wkład w ciągu ostatnich kilku dni/tygodni/miesięcy. Wypadło kilka osób, m.in. adamekcat (Kasia), Zeff, Slaan, lucas1988 itd. Wtedy też zacząłem na PW rozmawiać z III, który mi jebnął takich kilka wiadomości, które całkowicie pozamiatały. Zresztą - sami przeczytajcie:

Mieliśmy tworzyć zgrana paczkę a znowu wkrada sie pomysł - kto nie pisze niech wypierdala. We wcześniejszej wersji - kto nie pisze - nie ma plusów - nie zapłaci podatku - niech wypierdala

(...) Jaka kurwa purpura? mieliśmy wrócić do początków, do własnego grona, nie było wtedy żadnych rang, wszyscy byli równi. Kto chciał wchodził i pisał kto nie chciał to nie pisał. Prawda taka że większość pisała, część odpadła - naturalne. I pisali nie przez to że mieli rangi tylko dlatego, że byli tu zajebiści ludzie. Nie wyobrażam sobie, żeby Kasi albo Slaanowi chciało się jeszcze raz pokazywać, że są wartościowi i będą się starać, żeby tu dołączyć. W ten sposób sprawisz tylko, że ich stracimy.

Pytałeś w ogóle o to kogoś czy sam to postanowiłeś i zrobiłeś

Emocjonalna reakcja pokazuje, że to jest Twoje dziecko i jest to dla Ciebie coś mega ważnego. Rozumiem i cenie cholernie.

Też jest dla mnie ważne. I dla pozostałych w mniejszym albo większym stopniu też, nie możesz porównywać swojej miłości do ŻW z miłością innych osób do tego projektu, wątpię, że kiedyś będzie tak wielka jak Twoja.

NUMER 1.
STATYSTYKI. 10 osób z największą ilością postów od początku tej strony to osoby które Tworzyły ten projekt... Jedynie Lucas trochę odstaje.

NUMER 2.
SPOTKANIA NA ŻYWO. Wszyscy którzy są z IOI spotykali się ze sobą, częściej-rzadziej (nikt nie zna jedynie zzefa, jednak nikt też nie ma wątpliwości co do jego bystrego umysłu).

NUMER 3.
SELEKCJA NATURALNA. Przez forum od początku przewinęło się sporo osób, przypomnę Ci, że mieliśmy chociażby takie osoby jak MURIO czy ten 26 letni wiecznie sfrustrowany prawiczek. Gdzie są te osoby - odpadły w trakcie kurwa! Muria z tego co pamiętam sami wyjebaliśmy po pewnym czasie bo coś odjebał.

NUMER 4.
CZAS. Ta wersja forum stoi już prawie 4,5 roku. Zawiodłeś się na kimś z IOI w tym czasie? (owszem, możesz wymienić, że nikt nie pisał artykułów, e-booków itp itd. rozumiem. To było z naszej strony strasznie CIĘŻKIE, nie robiliśmy tego z miłości tylko ŻEBY KURWA LUDZIE DO NAS PRZYCHODZILI I FORUM ROSŁO. Nie po to stworzyliśmy to forum, mieliśmy się samorozwojować i dobrze bawić. Róbmy to tak jak na początku)

W ostatnim czasie zjebaliśmy, wszyscy, jedni mniej drudzy bardziej. Nikt nie jest bez winy. Zapuściliśmy te miejsce. Jednak przez blisko 5 lat wykrystalizowała się grupa naprawdę zajebistych ludzi. Dlatego chcę ich w IOI - bez żadnych warunków, bez podatków, bez starania się. Damian... Tworzyliśmy ten projekt 5 lat temu, wtedy i Owca się starał żeby się dostać, Kasia się starała. Teraz nie będą tego robić. MINĘŁO 5 LAT DAMIAN. Sytuacja się zmieniła!

Uważasz, wiesz dobrze jak cholerny jest deficyt zaufanych i zajebistych ludzi w dzisiejszym świecie. Wiesz dobrze jak trudno budować długotrwałe relacje. Kto inny ma to wiedzieć i być tego świadomy jak nie Ty! Przez to, że część z takich czy innych powodów przestała odzywać się na forum albo zaglądać nie zmieniło nic w nas JAKO LUDZIACH. Dlatego do jasnej cholery trzymajmy się razem!!!

Ja, Ty, Zeff, St.Anger, Owca, Kasia, Mmefisto, Osiem, Thinker, Slaan, Lucas, PC.

Wszyscy jesteśmy kurwa zajebiści, rozumiemy się prawie bez słów. Pamiętasz jak dobrze się bawiliśmy na początku? Ktoś nie wchodził teraz na forum od roku czasu i co widzi - jest wyjebany z IOI. Za co? Za to, że w pewnym momencie wszyscy zjebaliśmy i przestaliśmy tu wchodzić?

Damian kurwa, przez 5 lat znaleźliśmy się jako garstka zajebistych osób z różnych miast i krajów w jednym miejscu. Pielęgnujmy to. Pierdole te gadanie o socjalizmie i że każdy musi coś wkładać żeby tu być, wkładaliśmy wszyscy którzy są w IOI przez bardzo długi czas ale teraz SYTUACJA JEST INNA, MY JESTEŚMY INNI, mamy po 5 lat więcej. Wiem jedno, za kilka lat każdy z nas będzie miał zajebiste życie. I zajebistych znajomych, dużo kasy i to co podobno się w życiu mocno liczy - godnych zaufania przyjaciół... o ile nie spierdolimy tego miejsca...

Damian naprawdę zależy mi na tym miejscu. Ale jeszcze bardziej zależy mi na ludziach którzy tu są. Wiesz dlaczego? Bo my, wszyscy, każdy z osobna w życiu odniesie sukces, finansowy, mentalny, biznesowy. Każdy z nas do czegoś dojdzie. Ale co po sukcesie jak nie ma z kim go dzielić?

Nie wyobrażam sobie zbudowania w swoim życiu podobnych relacji jak te które mnie łączą z osobami tutaj (nie licząc 4 członków rodziny i przyjaciela którego znam od 7 roku życia).

Chciałem to jakoś ładnie opisać w słowa, nie potrafię. Nie chcę tutaj ludzi sprowadzać na siłę i rozkazywać im co mają robić bo ich wypierdolę z IOI jak nie zapłacą, ale nie chce też rzucać im kłód pod nogi - chcą, będą. Właśnie taką paczką się staliśmy przez te wszystkie lata. Każdy komu się nie chciało albo kto był chujowy odpadł w trakcie...

Mogę w każdym momencie przeprowadzić się do Irlandii do przyjaciela, na Majorkę do Kasi, Mmef chętnie przywitałby mnie w KRK, Owca pomógł ogarnąć się w Wawie, ekipa łódzka też nie mam wątpliwości. A na koniec bonus - Anglia u Kitka...  Tak naprawdę to sami obcy ludzie, Cezar nawet nie jest w IOI ale nie mam ŻADNYCH wątpliwości, że by pomógł gdyby sytuacja tego wymagała, mimo że nie miałby w tym żadnego interesu, nie wiem nawet czy go ktoś na żywo widział.

To jest dla mnie miara sukcesu tego miejsca

No i kurwa III ma tu rację po całości.

Z tego względu chciałem napisać soczyste:

PRZEPRASZAM

(nie, nie "chuj wam w dupę" 8D )

Coś... coś się stało i za bardzo chciałem "ociągać cele" z forum, a nie po prostu tu być. Prawda jest taka, że to forum ma już prawie 5 lat i III ma świętą rację - gdyby komuś nie zależało, to by tu nawet nie był prze 1 miesiąc. Wszyscy tutaj jesteśmy bo chcemy i to należy pielęgnować. A jesteśmy tu już dobre parę lat... i w tym czasie każdy miał szansę udowodnić, że zasługuje, aby tu być.

Z tego względu odpuszczam sobie bawienie się w nagradzanie i karanie, robienie miliona różnych for (chyba, że będzie taka potrzeba 8D) i zamieniania forum w maszynkę do robienia postów/treści/czegokolwiek. Uważam, że jeśli takie coś nam jest pisane (a jest, bo byłem w tamtym tygodniu u wróżki i powiedziała, że tak będzie, ale to zupełnie inna historia 8d 8d 8d), to osiągniemy to właśnie tą droga, którą proponuje III, a nie ja.

I aż dziwię się, że tak długo byłem ślepy na te wszystkie sygnały, bo jestem wręcz pewien, że większość z was wiedziała to już daaawno temu i próbowała mi to jakoś przetłumaczyć do bańki, ale jak zobaczyła jak upartym kołem jestem, to sobie odpuściła xd.

Teraz CHCĘ tu wpadać. Wcześniej się bałem (tak, bałem się). Bałem się tego, że nikogo tu nie będzie, że będzie tu kaplica, że pojawi się jakiś głupi post, że wejdę tylko po to, żeby obserwować zaniedbany cmentarz... żeby patrzeć tylko na ducha miejsca, które niegdyś tętniło życiem.

Teraz, na moich oczach, to się zmienia. I nie dlatego, że została zastosowana jakaś magiczna technika zarządzania zasobami ludzkimi, ale dlatego, że wracamy do korzeni.

I nie jest to moja zasługa. Jest to wasza zasługa i zasługa III.

Marcin - dziękuję.

PS
III napisał jeszcze coś takiego:
Damian... naprawdę uważam, że jesteś zajebistym ziomkiem i dlatego daję ci moją siostrę w ofierze. Bierz i rób z nią co chcesz, bo na to zasługujesz.
8D 8D 8D

• Low

• Gość
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 08, 2016, 14:31:21 »
0
III, za te wiadomości splusuję Ci jakiegoś trzy przypadkowe posty.

Zwrócę później uwagę na jeszcze jedną rzecz, o której rozmawiałem z Owcą na piwie i która mi tu nie pasuje, wręcz razi w oczy. Może ktoś się przez to obrazi (bo rozumiem, że forum wygląda i funkcjonuje tak ze względu na decyzję kilku ludzi z bractwa itd.), ale to jest czas, w którym autentycznie walczymy o to, żeby to forum dostrzegło i zachowało swoją duszę.

• Owca

• Gość
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 08, 2016, 14:41:40 »
0
Sam poruszę temat, o którym rozmawialismy Low, bo tak się składa ze mam własnie 2 tygodnie urlopu a nigdzie nie wyjeżdzam więc bede miał czas ;)

• Low

• Gość
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 08, 2016, 15:07:48 »
0
Okej, to jakbyś zdecydował się to zrobić nie przez wiadomości czy na zamkniętym forum, to wtedy z chęcią dołączę się do dyskusji!